AKCE 3 + 1 ZDARMA. Nakupte 4 věci z našeho eshopu a čtvrtý nejlevnější dostanete ZDARMA!

NOVÁ KOLEKCE DUCHOVNÍCH WRAP NÁRAMKŮ S PRAVÝMI KAMENY SKLADEM.

Kovy a puncovní značky

Firma Cherry Boom s.r.o. se od roku 2024 specializuje na prodej kvalitních šperků za skvělé ceny. Naše společnost je registrována u Puncovního úřadu České republiky, což dokládá pravost a vysokou kvalitu drahých kovů, které používáme. Registraci si můžete ověřit přímo na stránkách Puncovního úřadu, kde figurujeme pod registračním číslem 15716.

Stříbrné šperky, jejichž hmotnost přesahuje 3,00 gramů, musí být opatřeny státní puncovní značkou (kamzíkem), kterou razí Puncovní úřad ČR. Tato instituce má na starosti kontrolu obchodníků a kvalitu šperků. Vyražené puncy slouží jako grafické symboly určující ryzost stříbra, tedy obsah čistého drahého kovu ve slitině. Dodáváme pouze stříbrné šperky s puncem, čímž garantujeme jejich hodnotu.

Puncování šperků a komponentů z drahých kovů je regulováno zákonem č. 539/1992 Sb. Ryzost se udává v tisícinách (1/1000) a vyjadřuje množství ryzího stříbra ve šperku či komponentu. Nejčastěji se setkáte s ryzostí 925/1000, známou také jako sterlingové stříbro. Tato slitina obsahuje 92,5 % ryzího stříbra a zbývajících 7,5 % tvoří obvykle měď.

Na špercích naleznete různé značky - ryzostní, výrobní nebo odpovědnostní a státní puncovní. Zatímco ryzostní a výrobní značky razí sami výrobci a odpovědnostní značky dovozci, státní puncovní značku může umístit pouze Puncovní úřad jako hlavní kontrolní orgán. Každá z těchto značek má svůj specifický význam a poskytuje vám důležité informace o daném šperku.

Puncovní úřad, spadající pod státní správu, se primárně zabývá kontrolou ryzosti drahých kovů, čímž důkladně prověřuje výrobce i obchodníky se šperky. Kontroly zahrnují chemické analýzy a další specifické testování šperků. Odpovědnostní značky usnadňují dohledání výrobce nebo dovozce šperků a jejich vyražení na zboží zajišťuje sám výrobce či dovozce. V České republice mají odpovědnostní značky podobu dvou nebo tří písmen, často iniciál dané společnosti.

Naše společnost používá odpovědnostní značku FDC.

Stříbrný prsten Angelika s modrým safírovým zirkonem (6)

znackapunc-2